WATCH MEDYA SORUMLULUK REDDİ BEYANI

Watch Medya Mobil Uygulamasında yer alan yerel idare (belediyeler) adaylarına ait tüm bilgiler, İçişleri Bakanlığı’nın resmi web sitesi olan ve herkese açık https://www.e-icisleri.gov.tr/Anasayfa/MulkiIdariBolumleri.aspx kaynağından alınmaktadır. Bu bilgilerin temini için her hangi özel bir izne gerek yoktur. Bu resmi kaynaktan alınan bilgiler üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan bilgiler Kullanıcılar ile paylaşılmaktadır. Dolayısı ile Uygulamamızda verilen hizmetler “Yanıltıcı İddialar Politikası” na aykırılık da teşkil etmemektedir.

Ayrıca, Watch Medya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlı hiçbir kurum ve/veya kuruluşu temsil etmemektedir ve ona/onlara bağlı bir şirket de değildir. Watch Medya’nın devlete bağlı hiçbir kurum ve kuruluş ya da yerel yönetim ile yahut belediye başkan aday/adayları ile ticari bir ilişkisi ya da ortaklığı da bulunmamaktadır.

Watch Mobil Uygulaması, Türkiye genelinde yeni yerel seçim adaylarının ve seçime tekrar katılacak olan mevcut Belediye Başkanlarının, açık kaynak tanıtım bilgilerini, haber ajanslarında paylaşılan yazılı ve görsel haberlerini, bizzat başkan adaylarının ve Belediye Başkanlarının kendi duyuru ve bültenlerini tek bir platformda toplayan, interaktif bir uygulamadır.

Watch Mobil Aplikasyonda oluşturulan her Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayının sayfaları; Adaylar ve Belediye Başkanlarından düzenli haberler paylaşacaktır. Bu paylaşımların hepsi onaylı ve resmi haberler, Adayın veya Belediye Başkanının kendi icraat takvimi olacaktır. Ayrıca Adaylar ve mevcut Belediye Başkanlarına, kendi tanıtım sayfalarında; haber paylaşma, anket yapma, duruyu yapabilme gibi birçok hizmet sunacaktır. Adaylar ve Mevcut Belediye Başkanları, Watch Mobil Aplikasyonuna “canlı yayın” özelliği ile katılabilecekler, tüm söylemlerini ve duyurularını canlı olarak kullanıcılara duyurabileceklerdir.

Watch Sosyal Medya Aplikasyonu kullanan tüm kullanıcılar, seçtikleri İl-İlçe ve Beldeye göre, haberleri ve bilgileri daha öncelikli görecek, Adaylar ve Belediye Başkanları ile daha hızlı interaktif bir bağ kuracaktır. İstediği bölgedeki tüm gelişmelere hızlıca ulaşacaktır. Uygulama üzerinden mevcut Belediye Başkanlarının ve adayların açık kaynak sosyal medya adreslerine veya açık kaynak e-maillerine ulaşabileceklerdir.

Adayların ve mevcut Belediye Başkanlarının; videoları, resimleri, haberleri, anketleri, duyuları ve diğer tanıtım materyelleri, App in içinde kolayca bulunabilir.

Adaylar veya mevcut Belediye Başkanları kolayca; app deki sayfalarına, açık kaynak datalar gönderebilir.

App in indirenler, app ten takibe aldığı Belediye Başkanları ve adayların sayfalarındaki yeni bilgi, görsel, duyuru ve videoların bildirimlerini, app içinde görebilir, isterlerse app içinden bildirim alabilir.

WATCH Uygulama sayesinde, yerel seçim sürecine daha iyi hakim olabilirler.

Watch Medya bu Uygulama ile hiç bir şekilde kullanıcıların datalarını toplamamakta ve seçim manipülasyonu yapmamaktadır. Çıkarttığı istatistikleri 3.kişi ve kurumlarla paylaşmamaktadır.

Başkan Adaylarının Uygulamada yer alan sayfalarında paylaştıkları yazılı veya görsel paylaşımları ve her türlü beyanlarının içeriklerinden Watch Medya sorumlu değildir. Söz konusu içeriklerin doğruluğu ya da eksikliği hususlarının kontrolü de Watch Medya da olmadığı gibi, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları dahil olmak üzere 3. Kişi ve kurumların hak ihlallerinin mevcudiyetinde Watch Medya sorumluluk kabul etmez.

Uygulamanın Kullanımı için Adaylar ile yapılan Sözleşmelerde adaylar, tek ve gerçek kullanıcının kendileri olduğunu kabul ve taahhüt ederler. Aksinin vukuu bulması, hesaplarının çalınması, vb. durumlarda Adaylar derhal Watch Medya’ya haber vermek mecburiyetinde olup, 3. Kişilerin zararlarını da tazmin etmekle yükümlüdürler.